Protez Saç ile Folligraft Arasındaki Farklar

      

Saçlarınızın seyrelmiş olan bölgelerini tekrar saçlandırabilmek için günümüzde pek çok farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin bir kısmı oldukça uygun fiyatlı çözümler olmasına karşın, istenilen ve ihtiyaç duyulan doğal görünümü verememektedir. Bu nedenle seyrekleşen ve hatta kelleşmiş olan kısımların doğal bir görünüm ile desteklenmesi önemlidir. Bunun için günümüzde oldukça fazla tercih edilen ve karşılaştırılan iki farklı yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

 

Seyrekleşen ya da kel olan bölgeye doğal bir saç görünümü kazandırmak için tercih edilen bir yöntem protez saç olurken, bir diğer yöntem olarak ise Folligraft tercih edilmektedir. Her ne kadar iki farklı yöntem birbirleriyle kıyaslansa da, aslında bu yöntemlerin uygulanma yöntemi ve avantajları açısından farklılık gösterdiği bir gerçektir.

Protez Saç ile Folligraft Arasındaki Farklar

 

Söz konusu yöntemleri kısaca ele alalım ve belirgin farklarını gözden geçirelim. Bu farklar aynı zamanda tercih aşamasındaki müşterinin kararsızlığını giderecek nitelikte olmaktadır.

 

Protez saç, saç kaybı yaşanan bölgeyi kısa zamanda saçlandırmak adına pratik bir çözümdür. Hazırda bulunan bu ürünler saçsız bölgeye göre uyarlanarak, başa özel yapıştırıcılar ile sabitlenir. Kişi kısa sürede saçlarına kavuşur. Ancak, herkesin kafa yapısı, alın yapısı ve saç tipi birbirinden farklıdır. Folligraft, tüm bu detaylar gözetilerek kişinin kendisine özel yapılan bir tasarımdır. Merkezimizde, uzmanlarımız tarafından öncelikle kişinin kafa yapısı, alın yapısı, seyrek olan bölge ve daha sonra seyrekleşme ihtimali olan bölge belirlenir. Daha sonra beklentileriniz doğrultusunda nasıl bir tasarım yapılacağına karar verilir. Sonrasında ise, tasarımın hazırlanması için başınızın kalıbı, tasarım formunuz ve saç numuneniz Türkiye’deki distribütörü olduğumuz On-Rite firmasına gönderilir. Amerika’da bu tasarım sizin için özel olarak hazırlanır. Tasarım süreci bittikten sonra saçınız buraya gelir ve medikal solüsyonlar yardımıyla başınıza sabitlenir. Cerrahi bir müdahale gerektirmeyen yöntem olan Folligraft ile saçlarınıza böylelikle kavuşmuş olursunuz. Tamamen size özel bir tasarım olduğu için hayal ettiğiniz doğal görünüme sahip olabileceğiniz Folligraft sistemi sizden bir parça olur. Siz söylemediğiniz sürece kimse başınızda bir şey olduğunu anlamaz.

 

Folligraft Yöntemi ile Doğal Görünümlü Saçlar 

Saçları dökülen herkes için yeniden doğal olarak kazanmanın ne denli önemli olduğu bir gerçektir. Folligraft; doğal saç görünümünüzü kazandırmakla kalmıyor, günlük hayatınıza da kaldığınız yerden devam edebilmeniz olanağını sağlıyor. Folligraft yöntemi ile saçlarınız, dökülmeden önceki görünümünü kazanır. Bu sayede 5-10 yaş daha genç görünürsünüz. Saçınızın fiziksel görünümünüz üzerindeki ciddi orandaki etkisini uygulama sonrasında aynaya baktığınızda fark edeceksiniz.

 

 

 

Dökülen, Seyrelen Saçlar ve İnsan Psikolojisi

Seyrelmiş ve hatta kel kalmış kısımlar canınızı sıkmaya başladıysa, artık saçlarınız için doğru çözümü bulmanızın zamanı gelmiş demektir. Danıştığınız doktorların ve kullandığınız bitkisel çözümlerin artık fayda etmediğini düşünüyor ve aynaya her baktığınızda kendinizi kötü hissediyorsanız o halde kesin bir çözüme ihtiyaç duyuyorsunuz demektir.

 

Dökülmüş olan saçların insan hayatına ciddi bir olumsuz psikolojik etkisi söz konusudur. Özellikle, sosyal hayatta bazı sorunlar yaşamaya, çekingen olmaya, öz güven kaybına, başarısızlık hissine kapılmaya, eksiklik hissi ile birlikte asosyal psikolojik etkilerin bir kısmı kişide görülmeye başlar. Bu nedenle saç sorunun ciddi bir şekilde halledilmesi gerekmektedir. Bunun için günümüz şartlarında en doğal görünümü kazandıracak olan ve size konfor sağlayacak Folligraft sistemini önermekteyiz. Folligraft yönteminin hayatınıza kazandıracağı pek çok şey vardır.

 

Aşağıda sıralamış olduğumuz etkiler; saç dökülmesi, seyrelmesi ve kelleşmesi gibi sorunlar yaşayanların Folligraft yöntemi ile saçlarını geri kazandıklarında hayatlarındaki ortak değişimi ifade etmektedir.

 

  • Artık eskisi gibi doğal saçlara sahip olmak,
  • Dolgun ve dilediğin gibi şekil verebildiğin saçlara sahip olmak,
  • Kuaföre gitmek,
  • Özgüven sahibi olmak,
  • Gençleşmek.

 

 

Yukarıda sıraladığımız başlıca etkiler, tüm bu yöntem ile elde edilen doğal görünümlü saçları geri kazananların hayatlarındaki ciddi değişimleri özetler niteliktedir. Tüm bunlardan daha önemlisi olarak ise kişinin psikolojisinin artık kesinlikle eskisi gibi olmayacağını belirtmemiz gerekmektedir.

 

Web sitemizde bulunan tüm yazılı metin ve görseller tarafımıza ait olup izinsiz kopyalanması ve kullanılması halinde hukuki yollara başvurulacaktır.