Saç Ekimi | Saç Ekimi için Çözüm

      

Saç ekimi günümüzde saç kayıplarında kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Saç Ekimi cerrahi bir müdahale olup mutlaka doktor eşliğinde gerçekleştirilmelidir. Saç ekimi genelde kişilerin kendi saçlarına kavuşmak istemeleri nedeniyle tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Ancak saç ekiminde bazı ayrıntılar önem kazanmaktadır. Örneğin kişinin açık bölgesine ekim yapılabilmesi için ense yada kulak üzerindeki donör saç köklerinin ekim işlemine yeterli sayıda olması gerekmektedir. Bu donörler kullanılarak açık alana transfer gerçekleştirilir. Bu nedenle işlem sonrasında ense yada kulak üzerinin de estetiği bozulmamalıdır. Kişinin yaşı da cerrahi ekimde önemlidir. Saç dökülmeleri fizyolojik olduğunda genelde 40 ‘lı yaşlara kadar devam etmekte olduğu için çok genç yaşlarda ekim yapılması genelde önerilmez ancak hasta çok istiyorsa teknik açıdan bir engel teşkil etmez ve yapılabilir. Cerrahi saç ekiminde doktor tarafından kişi sağlık muayenesinden geçirildikten sonra gerekli tahlil ve tetkikler yapılır ve işlem başlatılır. Uygulamada genelde en son gelişen ve başarılı olan FUE (Saç Ekimi) tekniği tercih edilmelidir. FUE tekniğinde saç kökleri tek tek nakledilmekte olup estetik açıdan max. sonuç yakalanabilir. Cerrahi saç ekiminde planlama, donör saç tellerinin alımı ve dökülmüş alan üzerindeki yerlerin belirlenmesi çok dikkatle yapılmalıdır. Ekim işlemi lokal anestezi ile ağrısız olark yaklaşık 8-10 saat sürmektedir. Kişi bu işlem sonrasında evine gidebilir. Duş eğitimi ve kullanacağı ilaçlar doktor tarafından belirlenir. Ekilen saçların çıkması yaklaşık 6 ayı bulmaktadır tam olarak yerleşmesi içinse 1 yıl ve üzerinde süre gerekmektedir. Kişinin donör saç kökü yeterli ise ekim işlemi tekrarlanabilir.

 

Web sitemizde bulunan tüm yazılı metin ve görseller tarafımıza ait olup izinsiz kopyalanması ve kullanılması halinde hukuki yollara başvurulacaktır.

Saç Ekimi cerrahi bir operasyon olduğundan merkez ve şubelerimizde uygulanmamaktadır. Bu konuda çözüm ortaklığı yaptığımız hekim ve kliniklere yönlendirmeler ile saç ekimi düşünen kişilere yardımcı olmaktayız.