Novax Paris

      

 

Ertaç Şensoy kendi saç sorununa çözüm bulabilmek için 1991 yılında saç sektörüne giriş yaparak 1997 yılında kurduğu Nova Hair ile saç sektörünün lideri oldu. Hayatta en çok değer verdiği iki erdem olan dürüstlük ve güveni kendi firmasında her zaman ön planda tutarak Nova Hair’i bugünlere getirdi. Aynı güveni Amerikan iş ortağı OnRite ile de sürdürerek bu dostluğu aynı yıl içerisinde Türkiye distribütörlüğü ile taçlandırmıştır.

Saç sektöründe yakaladığı tecrübelerle yükselttiği marka değerini, hiçbir zaman kaliteden ödün vermeyen vizyon ve anlayışı ile son olarakta Paris’ten Türk müşterilerine özel keratin-kolajen ve argan yağı içeren butik ürün skalasını Paris laboratuvarlarında formülize ettirdi.

Novax saç bakım ürünlerinden yola çıkarak yaratılan Novax Paris serisi, saça tüm ihtiyacı olan nem, parlaklık ve yumuşaklığı sağlarken tüm saç foliküllerini baştan sona yeniler ve besler.

Novax Paris Active serisi ise tüm saç dökülmelerine karşı %95 bitkisel içeriği ile engel olmaktadır.

Novax Paris İçeriği

KOLAJEN

Kolajen, cildin yaşlanmasını durduran, kırışıklıkları gideren, saçları ve tırnakları güçlendiren doğal bir amino asittir. İnsan vücudunda cilt, saç, tırnak ve eklem-kıkırdak dokusu proteinlerinin %80’inin oluşturan ve yüksek miktarda amino asit içeren bir protein maddesidir. Vücudumuzdaki tüm proteinlerin ¼’ü kolajendir. Saçın zayıflaması, vücuttaki doğal kolajen miktarı ve hyaluronik asit miktarı azaldığında, yani yaşlanmaya başlayınca ortaya çıkar. Bu proteinin dışarıdan alınması çok önem kazanır.

KERATIN

Keratin de aynı şekilde bir protein çeşididir. Saçlarımızın esnek yapısı keratin sayesinde korunmaktadır. Saçımızda keratin proteini olmasaydı, saçlarımız çok sert olurdu ve kafamızda ağır bir cisim taşıyor olurduk. Saçımızda azalan keratin, saçımızın dengesini tamamı ile bozar ve saçlarımız dolaşmaya başlar. Bu yüzden keratin içeren maske ve şampuanlar, saçımızı yumuşatmak amaçlı olarak, ihtiyacı olan protein eksiğini giderir.

ARGAN YAĞI

Sebum, cildimizin ve saçımızın nemlenmesini sağlayan yağdır. Cildimize ve saçımıza doğal parlaklığını verir.Saçımız nem ister. Saçımıza ihtiyacı olan nemi verecek yağ, Argan’dır. İçerisinde bolca E vitamini bulunmaktadır. E vitamini ve Argan, saç derisinin altındaki kan akışını hızlandırır ve saçın çok daha fazla sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI NOVAX PARIS ACTIVE COMPLEX

Sadece Türkiye'de Novax Paris müşterilerine özel olarak geliştirilmiş Novax Active Complex tamamı ile özel patentli bir teknolojidir. Özellikle saç dökülmelerine karşın geliştirilen özel patent sayesinde saçlarınıza tamamı ile bitkisel çözüm sunuyoruz.

Limon Ekstratları: Saçlı deriyi uyaran ve arındıran içerik.

Biberiye: Antioksidan, iyileştirici, yapılandırıcı ve saçlı derideki yağlanmanın azalmasını sağlayan formülasyon.

Beyaz Jinseng: Dermis'i canlandırır, mikrosirkülasyonu arttırır, saçın daha hızlı uzamasını tetikler.

Kekik: İyileştirici, canlandırıcı ve saçlı derideki yağlanmanın azalmasına yardımcı olur.

Kırmızı Üzüm: Kan sirkülasyonunu arttırır ve gözenekleri sıkılaştırır.