SSS-Folligraft sisteminin cildime ya da mevcut saçlarıma herhangi bir zararı var mıdır?

      

En çok sorulan sorulardan biride sistemin hayal edilememesinden kaynaklı cilde sabitlenince oluşabilecek yan etkileridir.

Yapılacak olan sistemin ince olması, hava ve su geçirgenliği olması cilde nefes aldırır, bu kriterler kendi saçınızın sağlığı ve cildin rahat hareketi açısından son derece önemlidir.

Bu standartları rahatlıkla sunabilen Folligraft sistemi gördükleri doğru örnekler ile bir çok onkolog ve dermatolog tarafından önerilmektedir. En önemlisi kemoterapi gören kanser hastalarında da aynı tekniğin kullanılabiliyor olmasıdır. Hassas olan ciltler de hiçbir şekilde zarar görmez. Tedavi süresinde dökülmüş olan saçları Folligraft sisteminin altından tedavi bitiminde uzamaya devam ediyor. Aksine sistemi kapsayacak bölgeler tıraşlanacağı için o bölgelerin koruma altına aldığını dahi düşünebilirsiniz. Bakım sırasında alttaki saçlarınızın uzamaya devam ettiğini siz de göreceksiniz.  Bu anlamda size verebileceğimiz en güzel örnek sayısız kemoterapi hastamızın olmasıdır. Biliyorsunuz kemoterapi tedavisi biten hastaların saçları, uzama evresine geçer. Tedavi sırasında sistemimizi kullanmış ve şimdi kendi saçlarına kavuşmuş birçok hastamız bulunmaktadır. Kısacası nefes alan bir cilt herhangi kısıtlamaya maruz kalmaz. Bu nedenle, Folligraft tekniğini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.