Saç Dökülmesi ve Çözümleri

      

Saç simülasyonu: Tricopigmentasyon

Tricopigmentasyon, erkekler kellik çözümlerinde kadınlar ise erkek tipi saç dökülmelerinde saç kökü görüntüsü ile saçlarda yoğunlaştırma efekti sağlar. Seyrek saçlara da sıklık görüntüsü kazandırmak için uygulanan bir yöntemdir. Zaman içerisinde dökülen saçlar alın çizgisinin geriye kaymasına neden olur bu durumunda uygulanacak efekt çalışması ile saç hattı öne alınabilir. Tüm kafa derisinde oluşan saç kayıplarında ise saç ekimi yapılabilmesi söz konusu değildir. Uygulanacak efekt çalışmasında yeni traş olmuş saç görüntüsüne sahip olunabilir.


Saç efekti uygulaması aynı zamanda saç ekimine destek olarak tercih edilen bir yöntemdir.
Fut yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimi sonrası ensede oluşan şerit halindeki yara izinin kamufle edilmesi ve fut yöntemi sonrası alınan kök boşluklarının kamufle edilmesinde de etkili bir uygulamadır.

Alopesi hastalarında oluşan bölgesel ve full saç kayıplarında ise tamamlayıcı bir uygulamadır. Aynı zamanda yüz bölgesinde de uygulama yapılabilmektedir, yüz bölgesinde yapılan çalışmalarda ise sakal, bıyık ve kirpik diplerinde kıl efekti verilebilir.

Tricopigmentasyon çalışması konusunda eğitimli uzmanlar tarafından hijyen kurallarına uygun olarak özel bir teknik kullanılarak uygulanmaktadır. İşlem 0,5 mm'den yüzeysel olarak özel tricopigmentler ile deri altına uygulanır. Kullanılan pigmentler ağır metal içermez, MR gibi manyetik rezonanslarda ısınmaz. Dövme yada kalıcı makyaj boyası ve cihazı ile uygulanmaz. Vücuttan atılımı 2 yıldır. 6 ayda bir uygulanacak rötuşlarla kullanım süresi uzatılabilmektedir. Acısız ve ağrısız olan bu uygulama gerekli olduğunda lokal anestezi kremi ile de yapılabilir. Uygulama sonrasında kişi normal yaşamına dönebilir sadece uygulama yapılan bölgeye 3 gün su değmemesi yeterlidir. Detaylı bilgi için uzmanlarımıza danışabilirsiniz…

 

Web sitemizde bulunan tüm yazılı metin ve görseller tarafımıza ait olup izinsiz kopyalanması ve kullanılması halinde hukuki yollara başvurulacaktır. 

 

Saç Ekimi cerrahi bir operasyon olduğundan merkez ve şubelerimizde uygulanmamaktadır. Bu konuda çözüm ortaklığı yaptığımız hekim ve kliniklere yönlendirmeler ile saç ekimi düşünen kişilere yardımcı olmaktayız.